EU

O szkle

Amber-Glass wybrał GLASTON wspierając swój stuletni rozwój

RC350 zwiększa wydajność hartowania

 Podtrzymując tradycje polskiej, rodzinnej firmy, w której wiedza o szkle była przekazywana z pokolenia na pokolenie, firma Amber-Glass podejmowała nowe wyzwania i zmieniała się wraz z czasem.

 

Obecnie stale poszerzamy możliwości naszej firmy jak Amber-Glass mogą być liderami, w swym rozwoju korzystając z metod produkcji przyjaznych dla środowiska. W 2016 roku firma zdecydowała się ulepszyć przetwórstwo szkła, wzmacniając możliwości hartowania przy zachowaniu efektywności energetycznej. W ramach tego ambitnego celu firma Amber-Glass kupiła piec do hartowania GLASTON RC350.

 Rozwój z ukłonem w kierunku zielonego środowiska

Siedziba Amber-Glass znajduje się w odległości do 600 km od sześciu europejskich stolic: Berlina, Wiednia, Pragi, Bratysławy, Budapesztu i Warszawy. To doskonała lokalizacja biznesowa, ale powszechna urbanizacja stworzyła też więcej problemów środowiskowych. Dlatego firmy z Chorzowa angażują się w efektywność energetyczną, a takie jak Amber-Glass mogą być liderami, w swym roz- woju korzystając z metod produkcji przyjaznych dla środowiska.

W 2016 roku firma zdecydowała się ulepszyć przetwórstwo szkła, wzmacniając możliwości hartowania przy zachowaniu efektywności energetycznej. W ramach tego ambitnego celu firma Amber-Glass kupiła piec do hartowania GLASTON RC350.

 Trzy komponenty, jeden dostawca

Wybór firmy GLASTON, jako naszego dostawcy, nie był trudnym wyborem – mówi Marcin Karel. – Firma ta łączy w sobie trzy z naszych najważniejszych komponentów biznesowych. Po pierwsze, GLASTON jest znany z najwyższej klasy technologii, której możesz zaufać. Po drugie, wysoka jakość szkła przetwarzanego przez ich ma- szyny jest bezdyskusyjna i dobrze znana na rynku. Po trzecie, sprawdzona inteligencja rynkowa firmy pomaga nam pozostać w czołówce rozwijającego się przemysłu szklarskiego. Dodatkowo, GLASTON wspiera nasze działania na rzecz wydajności energetycznej i zgodności z zasadami ochrony środowiska.

Poprawa jakości dozwolona

Maszyny do hartowania szkła GLASTON RC są po prostu: nowoczesne, inteligentne, energooszczędne i gwarantują produkcję wyrobów najwyższej jakości. Dzięki czemu jej klienci mogą rozwijać swoje nowoczesne, konkurencyjne zakłady zajmujące się hartowaniem szkła, gdzie wymaga- na jest wysoka wydajna produkcja i niskie zużycie energii. Piec RC350 zapewnia szerokie możliwości produkcyjne, pozwalając na obróbkę tafli szkła o maksymalnych wymiarach 2400x4800 mm i grubości do 19 mm,

Nasz piec jest wyposażony w system Glaston Insight, do monitorowania danych produkcyjnych,zużycia energii i potrzeb konserwacyjnych – zauważa Marcin Karel. – Jeden rok użytkowania to jednak za mało, aby w pełni zrozumieć wszystkie możliwości takich maszyn. Jednak nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć nową jakość szkła, prostotę obsługi i dostępność raportów o osiągach, które stanowią najlepszą część Glaston RC350. Zdecydowanie największą zaletą jest to, że klientom można teraz oferować nową jakość i oni również zauważyli tę różnicę.

 Spełniać wymagania reputacji

Piec spełnił nasze oczekiwania – mówi Marcin Karel – Polecamy go innym. Obsługa posprzedażna również zrobiła na nas wrażenie. Zespół GLASTON zawsze reagował, szybko i profesjonalnie. GLASTON okazał się być firmą, na której można polegać.

 Rozwój dla sukcesu

Dla Amber-Glass nabycie pieca firmy GLASTON jest jednym z podstawowych kroków wspierających wizję firmy.

Dalszy rozwój naszych możliwości przetwarza- nia szkła i poszerzanie naszego asortymentu to sposób, w jaki postrzegamy naszą przyszłość – zauważa Marcin. Ale bez poświęcania jakości wyrobów lub środowiska.

Jak złoty bursztyn był ceniony przez tysiąclecia ze względu na jego piękno i funkcjonalne właściwości, tak Amber-Glass, z jego wysokiej jakości, wielofunkcyjnymi produktami, jest przeznaczony do oferowania wysokiej wartości swoim klientom przez kolejne sto lat.

„Nasz piec jest wyposażony w Glaston Insight, do monitorowania danych produkcyjnych, zużycia energii i potrzeb konserwacyjnych. Jednak jeden rok użytkowania to mało czasu, aby w pełni zrozumieć wszystkie możliwości takich maszyn.”

Źródło: Świat Szkła 1/2018

Aby uzyskać więcej informacji o produktach GLASTON skontaktuj się z:

Michał Siergiejewicz
gsm: +48.609.685.877
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Świątkowski
gsm: +48.693.451.606
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.